Ogólne informacje na temat Pani/Pana podmiotu
  1. Województwo na terenie, którego zarejestrowana jest firma:
  2. Rodzaj prowadzonej działalności:
  3. Czy podmiot prowadzi działalność w zakresie recyklingu, przetwarzania odpadów, odzysku surowców, naprawy sprzętów itp.?
    1. Tak, proszę wskazać czym zajmuje się firma:
    2. Nie, proszę wpisać, czym zajmuje się firma/w jakiej branży prowadzi działalność
  4. Liczba zatrudnianych osób (bez względu na formę zatrudnienia):
  5. Wykluczenie społeczne
  6. Które z grup osób zaliczyła/zaliczyłby Pani/Pan do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i marginalizacją:
  7. Czy firma zatrudnia osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i marginalizacją np. z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotne, uzależnione itp.
  8. Które z grup osób do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i marginalizacją zaangażowane są w ramach działalności gospodarczej podmiotu:
  9. można zaznaczyć dowolną liczbę odpowiedzi
  10. Czy firma jest skłonna zatrudniać osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i marginalizacją?
  11. Gdyby dostępna była możliwość uzyskania dofinansowania miejsc pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i marginalizacją, czy firma rozważyła by ich zatrudnienie?
  12. Jaka forma wsparcia w zatrudnianiu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i marginalizacją byłaby dla Pani/Pana firmy interesująca?
  13. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR- Corporate Social Responsibility ) to koncepcja, w której firmy dobrowolnie angażują się w działania na rzecz społeczeństwa, środowiska i etyki, wykraczające poza wymogi prawne. Celem CSR jest łączenie działalności biznesowej z odpowiedzialnością wobec interesariuszy, takich jak pracownicy, klienci, społeczność lokalna czy środowisko naturalne.
  14. Czy znana jest Pani/Panu koncepcja Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility?
  15. Czy Pani/Pana firma stosuje zasady Społecznej Odpowiedzialności Biznesu?
  16. Które z wymienionych elementów byłyby w stanie przekonać Pani/Pana firmę do wdrożenia zasad CSR?
  17. Można zaznaczyć dowolną liczbę odpowiedzi.
  18. Czy Pani/Pana firma byłaby zainteresowana uzyskaniem informacji na temat możliwości i korzyści płynących z CSR?
  19. Gospodarka Obiegu Zamkniętego Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) to koncepcja, której celem jest racjonalne wykorzystanie zasobów oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko wytwarzanych dóbr. Jej istotą jest wydłużanie cyklu życia produktów, minimalizując równolegle ilość wytwarzanych odpadów.
  20. Czy w Pani/Pana firmie znane są zasady działania Gospodarki Obiegu Zamkniętego?
  21. Czy Pani/Pana firma jest zainteresowana poznaniem aktualnych przepisów dotyczących Gospodarki Obiegu Zamkniętego?
  22. Czy Pani/Pana firma jest zainteresowana możliwościami podejmowania współpracy z innymi firmami/podmiotami w ramach Gospodarki Obiegu Zamkniętego?
  23. Podmioty Ekonomii Społecznej (PES) Podmioty ekonomii społecznej są ważnym elementem w procesie integracji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i marginalizacją. Są to organizacje i przedsiębiorstwa, które łączą działalność gospodarczą z misją społeczną. Ich głównym celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem i marginalizacją oraz realizacja celów wspólnotowych, a nie maksymalizacja zysków. Wypracowane dochody są reinwestowane w rozwój działalności i wsparcie społeczności. Podmioty ekonomii społecznej działają w różnych sektorach gospodarki, np. usługach, produkcji, edukacji i opiece społecznej.
  24. Czy spotkał(a) się Pani/Pan z określeniem Podmiot Ekonomii Społecznej (dalej PES) ?
  25. Czy Pani/Pana firma współpracuje obecnie z PES np. w formie zlecania zadań, zakupu usług itp.?
  26. Jeśli Pani/Pana firma współpracuje obecnie z PES, proszę wskazać z jakim(i) typem/typami podmiotów firma współpracuje?
  27. Można wskazać dowolną liczbę odpowiedzi
  28. Czy Pani/Pana firma byłaby skłonna w najbliższej przyszłości podjąć współpracę z PES?
  29. Z którym z typów podmiotów byliby Państwo skłonni współpracować?
  30. Czy jest Pani/Pana zainteresowana przykładami działań współpracy firmy zajmujących się przetwórstwem surowców z PES?
  31. Podsumowanie
  32. Czy informacje, które promowane są w ramach projektu są dla Pani/Pana firmy interesujące?
  33. Czy wiedza, którą przekazujemy w ramach projektu jest Pani/Pana zdaniem przydatna i może korzystnie wpłynąć na wzrost zainteresowania współpracy firm z branży recyklingu z podmiotami ekonomii społecznej?
  34. Jeśli warunki ekonomiczne, prawne i organizacyjne w Pani/Pana podmiocie pozwoliłyby na nawiązanie współpracy z podmiotami ekonomii społecznej bądź zatrudnienie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i marginalizacją czy Pani/Pana firma byłaby zainteresowana wdrożeniem takich rozwiązań?

Dziękujemy za udzielone odpowiedzi. Po kliknięciu przycisku "Wyślij" przygotowany zostanie link do pobrania dedykowanej broszury