Szanowni Państwo,

Miasto Szczecinek rozpoczyna proces ubiegania się o dodatkowe środki na utworzenie nowoczesnej placówki popularyzującej naukę i innowacje, jakim ma być Planetarium w Szczecinku. Obiekt ten będzie miał na celu wzbogacenie lokalnej oferty kulturalno-edukacyjnej oraz stworzenie przestrzeni dostępnej dla wszystkich mieszkańców, w tym osób ze szczególnymi potrzebami. Projekt Planetarium zakłada wyposażenie obiektu w zaawansowane technologie wizualne i interaktywne, które umożliwią nie tylko obserwację astronomiczną, ale również przeprowadzanie pokazów edukacyjnych z różnych dziedzin nauki, w tym astronomii, fizyki oraz geografii.

Planetarium, usytuowane na terenie Szczecinka, będzie instytucją o zasięgu ponadregionalnym, mającą na celu integrację i edukację społeczności lokalnej oraz odwiedzających miasto turystów. W ramach inwestycji planuje się nie tylko stworzenie dostępnej infrastruktury fizycznej, ale również wprowadzenie udogodnień cyfrowych i komunikacyjnych, które umożliwią pełniejsze korzystanie z oferty osobom z różnymi potrzebami – od dostosowanych wejść i przestrzeni dla osób na wózkach inwalidzkich, po tłumaczenia na język migowy, audiodeskrypcję i pętle indukcyjne.

Celem inwestycji jest uczynienie z Planetarium nowego centrum wiedzy i doświadczeń, atrakcyjnego dla szerokiego grona odbiorców, a także stworzenie instytucji przyjaznej i otwartej, która przyczyni się do podniesienia jakości życia mieszkańców oraz wzbogacenia oferty turystycznej Szczecinka.

  1. Czy jest Pan(i) mieszkańcem/mieszkanką Szczecinka?
  2. Jak często odwiedza Pan(i) instytucje kultury (np. muzea, kina, wystawy) w swoim mieście?
  3. Jakie aspekty instytucji kultury są dla Pana(i) najważniejsze? (możliwość wielokrotnego wyboru)
  4. Czy uważa Pan(i), że instytucje kultury w Pana(i) mieście są dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami (np. osoby z niepełnosprawnościami, osoby starsze)?
  5. Czy uważa Pan(i), że instytucje kultury w mieście odpowiadają na potrzeby różnych grup wiekowych i społecznych?
  6. Jakie są Pana(i) oczekiwania wobec nowej instytucji kulturalnej, takiej jak Planetarium?
  7. Czy uważa Pan/Pani, że tego typu instytucje są potrzebne w Szczecinku?
  8. Ocena dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami
  9. Jakie udogodnienia będą według Pana/(i) najważniejsze w nowym Planetarium? (możliwość wielokrotnego wyboru)
  10. Dostępność komunikacyjna i cyfrowa
  11. Jakie kanały informacyjne będą dla Pana/Pani najwygodniejsze w zakresie korzystania z oferty Planetarium?
  12. Jakie dodatkowe funkcje cyfrowe byłyby dla Pana/Pani przydatne w nowym Planetarium?
  13. Czy chciał(a)by Pan/Pani uczestniczyć w warsztatach lub prezentacjach na temat oferty Planetarium przed jego otwarciem?
  14. Czy chciał(a)by Pan/Pani dodać coś od siebie na temat potrzeb w zakresie dostępności nowego Planetarium?
  15. Metryka
  16. Płeć
  17. Wiek
  18. Wykształcenie
  19. Ze względów na tematykę badania i planowane działania nakierowane na dostosowanie obiektów do potrzeb z niepełnosprawnościami, proszę wskazać czy jest Pan(i)