Badanie realizowane jest w ramach prac prowadzonych na potrzeby opracowania przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o. transgranicznej strategii zintegrowanego rozwoju regionu Tatr do 2030 z perspektywą do 2050 roku w ramach małego projektu „Współpraca, która wzmacnia i rozwija transgraniczne partnerstwa na obszarze wokół Tatr".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027.

Szanowana Pani, Szanowny Panie,

Zwracamy się do Pani/Pana z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej kwestii współpracy polsko-słowackiej. Badanie obejmuje doświadczenia podmiotów realizujących dotychczas wspólne polsko-słowackie projekty, jak i tych, które mogą lub zamierzają takie przedsięwzięcia realizować w przyszłości.

Celem badania jest określenie korzyści, barier i wyzwań stojących na drodze współpracy podmiotów z obu krajów. Efektem prac badawczych będzie określenie katalogu rozwiązań, mogących w przyszłości usprawnić i wzmocnić współpracę miedzy obu krajami.

Zapewniamy, że ankieta jest anonimowa, a zgromadzone w niej dane statystyczne prezentowane będą wyłącznie w formie zbiorczych zestawień.

Z góry dziękujemy za podzielenie się swoimi pomysłami i opiniami.        

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o.

 

Jeśli nie wskazano inaczej, proszę zaznaczyć tylko 1 odpowiedź.

    Informacje statystyczne
  1. Proszę wskazać, jaki typ podmiotu Pani/Pan reprezentuje:
  2. Proszę wskazać powiat, na terenie którego zarejestrowany jest podmiot, w imieniu którego wypełnia Pani/Pan ankietę:
  3. Doświadczenia we współpracy transgranicznej
  4. Czy reprezentowany przez Panią/Pana podmiot realizował lub realizuje projekty we współpracy transgranicznej Polska-Słowacja w okresie 2014-2020 lub 2021-2027?
  5. Ile projektów w ramach współpracy transgranicznej Polska-Słowacja realizował/realizuje reprezentowany przez Panią/Pana podmiot?
  6. Jaki typ projektu realizował Państwa podmiot w ramach programów współpracy transgranicznej Polska-Słowacja? Można wskazać więcej niż 1 odpowiedź.
  7. W jakich obszarach tematycznych realizowano/ realizowane są projekty? Można wskazać więcej niż 1 odpowiedź
  8. Jaki typ podmiotu był/jest partnerem projektowym Pani/Pana instytucji? Można wskazać więcej niż 1 odpowiedź.
  9. Z którego regionu po słowackiej stronie pochodził/pochodzi partner (partnerzy) transgraniczny? Można wskazać więcej niż 1 odpowiedź.
  10. Ilu partnerów po stronie polskiej i słowackiej liczył/liczy projekt (jeśli liczba projektów była wyższa, można podać przeciętną liczbę partnerów):
  11. Jak ogólnie określa Pani/Pan dotychczasowe doświadczenia reprezentowanej przez Panią/Pana instytucji/podmiotu wynikające ze współpracy transgranicznej polsko-słowackiej?
  12. Proszę wskazać czynniki, które Pani/Pana zdaniem ułatwiały / ułatwiają Państwu współpracę w ramach projektów transgranicznych Polska-Słowacja? Można wskazać dowolną liczbę odpowiedzi, lub wskazać własną propozycję.
  13. Proszę wskazać czynniki, które Pani/Pana zdaniem utrudniały/utrudniają Państwu współpracę w ramach projektów transgranicznych Polska-Słowacja? Można wskazać dowolną liczbę odpowiedzi, lub wskazać własną propozycję.
  14. Podmioty, które nie uczestniczyły w projektach transgranicznych
  15. Dlaczego nie realizowali Państwo do tej pory projektów transgranicznych polsko-słowackich? Można wskazać więcej niż 1 odpowiedź.
  16. Plany dotyczące współpracy
  17. Czy zamierzają Państwo w najbliższej przyszłości (okres perspektywy 2021-2027) ubiegać się o środki na realizację projektów współpracy transgranicznej Polska-Słowacja?
  18. W jakich obszarach tematycznych planują Państwo ubiegać się o dofinansowanie na realizację projektów? Można wskazać więcej niż 1 odpowiedź.
  19. W jakich innych obszarach tematycznych (oprócz wymienionych w pyt. 15) chcieliby Państwo realizować projekty partnerskie, nawet jeśli obecnie nie istnieją dla takich projektów źródła finansowania. Proszę o wskazanie obszarów tematycznych i przykładów/zakresów potencjalnych projektów.
  20. Jakie Pani/Pana zdaniem mogą być potencjalne korzyści płynące z realizacji projektów współpracy transgranicznej dla Państwa podmiotu?
  21. Jakie dostrzega Pani/Pan bariery w zakresie możliwości rozszerzenia współpracy transgranicznej? Co utrudnia współpracę?
  22. Jakie elementy można poprawić/co zmienić w zakresie współpracy transgranicznej, aby większa liczba podmiotów podejmowała się tego typu współpracy?
  23. Proszę wskazać propozycje strategicznych inwestycji, przedsięwzięć lub projektów o transgranicznym charakterze, które powinny zostać zrealizowane w najbliższym czasie, aby zapewnić zrównoważony rozwój regionu wokół Tatr?
  24. Jakich zmian w perspektywie długoterminowej (do 2050 roku) oczekują Państwo, aby nastąpił zintegrowany rozwój regionu wokół Tatr?