Szanowni Państwo,
w terminie 28.06.2024-08.07.2024 r, prowadzony jest nabór przedsięwzięć rewitalizacyjnych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Biskupiec do roku 2030.
Na podstawie prowadzonych analiz i konsultacji społecznych wyznaczony został obszar rewitalizacji gminy*, w którym zdiagnozowano największą koncentrację negatywnych zjawisk społeczno-funkcjonalnych w gminie.
Ważnym etapem prac na Gminnym Programem Rewitalizacji jest określenie katalogu konkretnych działań i zadań, które powinny zostać zrealizowane na wyznaczonym obszarze rewitalizacji. Zwracamy się do Państwa z prośbą o podzielenie się opinią, co warto zrobić na wyznaczonych obszarach.
Prosimy o wypełnienie formularza przedsięwzięcia rewitalizacyjnego, w którym opiszą Państwo dokładny zakres propozycji zadania. Jedno przedsięwzięcie rewitalizacyjne należy opisać na jednym formularzu zgłoszeniowym. W przypadku chęci zgłoszenia więcej niż jednego przedsięwzięcia rewitalizacyjnego należy wypełnić kolejny formularz.
Liczymy na Państwa zaangażowanie i zachęcamy do współtworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Biskupiec.
*Obszar rewitalizacji Miasta i Gminy Biskupiec obejmuje swoim zasięgiem funkcjonalne centrum miasta oraz gminy. Odgrywa bardzo ważną rolę dla funkcjonowania całej gminy, zarówno pod kątem administracyjnym, jak i handlowo-usługowym oraz rynku pracy. Ponadto charakteryzuje się wysokim potencjałem dla lokalizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Teren rewitalizacji obejmuje: rynek miasta, Urząd Miejski w Biskupcu, budynek Starego Ratusza, amfiteatr, Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Biskupcu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biskupcu, Dom Pracy Twórczej „Sorboma”, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Liszewskiego, Dom dla Dzieci „Keja”, wieża ciśnień, placówki oświaty i edukacji, a także wiele różnego rodzaju usług (w tym Szpital Powiatowy), zabytków i miejsc sportu i rekreacji (w tym parki, infrastruktura rowerowa i Hala Sportowa).